27.11.2010 19:58 - Бербо отново е във играта със супер петрик...
Прочетен: 330 Коментари: 0 Гласове:
0

Бербатов влезе в историята с 5 гола в един мач image

Димитър Бербатов, снимка: ЕПА/БГНЕС

Надежда Велкова Коментари 46 27.11.2010| 18:52 часа Видяна 18920| Размер на шрифта

Отборът на Манчестър Юнайтед победи тима на Блекбърн Роувърс със смазващото 7:1 в мач от 15-ия кръг в Премиършип, а българският стрелец Димитър Бербатов вкара пет гола.

С попаденията си Бербо сложи край на головата си суша, която започна след хеттрика срещу Ливърпул. С тях българската звезда сякаш изтри спомена за десетте мача, в които не успя да се разпише.

Още по темата image Марто Петров бележи за реми на Болтън image 2 | видяна 42 Арсенал срази Астън Вила image 0 | видяна 687

Манчестър Юнайтед поведе на Блекбърн с 1:0 с попадение на българския нападател още във втората минута на срещата.

В 23-ата минута "червените дяволи" удвоиха преднината си. Този път голмайстор бе Парк Джи Сун, който прати топката в мрежата зад Пол Робинсън след двойно подаване с Уейн Рууни - 2:0.

Само четири минути по-късно Бербатов отново записа името си сред голмайсторите. Този път Паскал Шимбонда направи невероятна грешка като буквално асистира на българина, пращайки дълъг пас към него.

Деветката на манчестърци бе сам срещу вратаря Пол Робинсън и без проблеми отбеляза третото попадение във вратата на съперника за 3:0.

В даденото от съдията проължение на първото полувреме домакините предявиха претенции за нарушение срещу Димитър Бербатов в наказателното поле и за дузпа в тяхна полза, но такава не бе отсъдена.

Второто полувреме започна повече от отлично за "червените дяволи", които само две минути след първия съдийски сигнал увеличиха преднината си.

Автор на четвъртото попадение във вратата на Робинсън отново бе Димитър Бербатов, който се възползва от отличен пас на Нани и от точката за изпълнение на дузпа оформи своя хеттрик - 4:0.

Секунди по-късно от асистент португалецът Нани се превърна в голмайстор и порази съперниковата врата за 5:0.

Така се стигна до 62-ата минута, когато 27 ноември се превърна в най-хубавия ден на Димитър Бербатов откакто е в Манчестър Юнайтед, след като отбеляза четвърто попадение във вратата на съперника.

Прекрасен пробив на Рафаел по десния фланг и грешка в отбраната на Роувърс помогнаха на българина да блесне на "Олд Трафорд", разписвайки се за 6:0.

В 70-ата минута Димитър Бербатов записа името си в историята на английския футбол, отбелязвайки пет гола в един мач - 7:0. Така българинът се нарежда до имена като Алън Шиърър, Андрю Коул и Джърмейн Дефоу.

Седем минути преди края на редовното време Блекбърн успя да върне едно попадение във вратата на Юнайтед, след като Кристофър Самба успя да отбележи за 7:1.

В 89-ата минута Бербатов бе на крачка от шесто попадение, но Пол Робинсън успя да избие ударът с главана българският стрелец. Ако бе отбелязал, Бербо щеше да стане първият футболист в историята на Висшата лига, отбелязал 6 гола в един мач.

Това обаче така и не се случи и в крайна сметка "червените дяволи" победиха Блекбърн Роувърс със 7:1.

Тагове:   Отново,