27.11.2010 20:20 - Левски и малко мачкане на Монтана
Прочетен: 385 Коментари: 0 Гласове:
0

Левски наказа Монтана с 3:0 image

снимка: Цветомир Цветков/БТА

Sportni.bg Коментари 14 27.11.2010| 15:52 часа Видяна 3467| Размер на шрифта Отборът на Левски победи с 3:0 като гост Монтана в първи мач от последния 15-и кръг на "А" група. "Сините", които в този мач бяха с резервния си жълт екип, наказаха всички груби грешки на домакините, но въпреки изразителния резултат, не убедиха във формата си.

Първата опасност бе пред вратата на Монтана. Веселин Минев центрира от левия фланг, а Лъчезар Балтанов отклони с пета топката към целта. Със сетни сили вратарят Христо Иванов я изби, а след това попречи и на Дембеле да открие при добавката. Всичко това се случи в 5-ата минута.
Още по темата image Ясен Петров хвали след класиката в Монтана image 2 | видяна 665 Джамбазки: Бяхме без вратар и защита image 1 | видяна 173 Батков: Ще вдигнем БФС във въздуха image 13 | видяна 5949 Дембеле: Ще давам 200 % от себе си, ако остана image 4 | видяна 653
След взривното начало мачът влезе в спокойно русло, при което липсваха сериозните голови опасности. Двадесет и двамата на терена бяха допълнително затруднени и от тежкия терен на "Огоста".

Стигна се до 26-ата минута, когато при една безобидна ситуация защитниците на Монтана допуснаха серия от индивидуални грешки и бяха наказани за немарливостта си. Първо Антон Личков върна неправилно от левия фланг към наказателното поле под натиска на Даниел Младенов. Получилият паса Станислав Жеков пък пое топката нескопосано и позволи тя да му бъде открадната от Жоазиньо.

Миг по-късно Жо преодоля излизащия Христо Иванов и почти от аутлинията центрира към непокрития Младенов. Дясното крлио на Левски отигра ситуацията с лекота и даде преднина на "сините".

Втората част бе малко по-динамична и в нея шансове за гол имаха и монтанци. Те обаче дойдоха чак след като Левски поведе с 2:0.

В 61-ата минута Владимир Гаджев центрира към Гара Дембеле, който надскочи вратаря Иванов и отклони топката към опразнената врата. Френският нападател на "сините" можеше да вкара още веднъж в 64-ата минута, но ударът му с левия крак бе слаб и неточен.

Отговорът на Монтана дойде в 67-ата минута. След кратко меле в наказателното на Левски Луис Едуардо стреля акробатично със задна ножица, но топката излезе в корнер от главата на Сержиньо Грийн. При изпълнението на ъгловия удар най-добре се пласира Димитър Илиев. Ударът на Илиев с глава обаче беше неточен.

В оставащите минути двубоят се доиграваше, но в края Гара Дембеле успя да добави още един гол към сметката си. Нападателят финтира Личков в наказателното поле, стреля силно, а вратарят Иванов изпусна топката, за да бъде оформен крайния резултат - 3:0. Всичко това се случи в първата минута от даденото от рефера Ивайло Стоянов продължение.