04.12.2010 18:00 - Спартак Пловдив изпусна да победи Брестник
Автор: stadion Категория: Спорт
Прочетен: 316 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Спартак Пловдив и Брестник 1948 Пловдив завършиха наравно 1:1 в последен мач от есенния дял на първенството в Източна "Б" група.

Мачът започна с лек превес на домакините, но без чисти голови положения. В 34-та минута съдията отсъди спорна дузпа за Брестник, но вратаря Стойчев плонжира в правилния ъгъл и спаси. В 39-а минута удар на Георги Стоянов беше избит от защитник на гостите, след като вратаря спаси опасно положение пред Мартин Стефанов.

В началото на второто полувреме отново Спартак атакуваше и в 52-т минута се стигна до дузпа в тяхна полза. Защитник на Брестник се подхлъзна, Иван Мекиков открадна топката и нахлу в наказателното поле отдясно и бе съборен. Йордан Христов реализира наказателния удар за 1:0. В 65-а минута Мекиков имаше шанс да удвои резултата, но удара му бе спасен от вратаря. Постепенно гостите изравниха играта и започнаха все по-често да атакуват. В 76-а минута стигнаха и до гол след центриране от левия фланг и добър завършващ удар на Атанасов.

"Синьо-белите" се опитаха да достигнат до победа, но три минути преди края на срещата последователно удари на Стоянов и Христов не попаднаха във вратата. Въпреки равенството, Спартак продължава да е на чело в класирането, като единствено Черноморец Поморие може да ги изпревари, ако победи Дунав в отложеното си гостуване.

Тагове:   пловдив,