Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.12.2010 12:26 - "СуперКрасич" донесе три точки за Юве срещу Лацио в последната секунда (видео)
Автор: stadion Категория: Спорт
Прочетен: 239 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Ювентус надви Лацио с 2:1 като домакин в среща от 16-я кръг на Серия А. Така торинци събраха 30 точки и се изравниха с "орлите" и Наполи на втората позиция във временното класиране.

Ювентус започна мача вихрено и още в третата минута след центриране от корнер на Акуилани Джорджо Киелини с глава прати топката в долния десен ъгъл на Муслера, забивайки първия си гол за сезона.

Малко след това Милош Красич мина като през малка гара левия бек на гостите Каванда, след което сърбинът пусна пас по земя за Фабио Куалярела, който от границата на малкия пеналт стреля над напречната греда.

В петнайсетата минута "орлите" получиха право да изпълнят корнер. Топката бе центрирана към границата на вратарското поле, Сторари излезе, но не успя да боксира, получи се меле, в което се възползва най-добре Мауро Сарата, който с десния крак прати топката в долния десен ъгъл за 1:1.

След това Юве имаше още две чисти голови положения. Първо Акуилани нацели напречната греда след изпълнение на фаул, а към края на полувремето шут на Куалярела от точката на дузпата бе блокиран от Биава.

След почивката Ювентус тотално доминираше над своя противник, но пропускаше положение след положение. В края на даденото от рефера четириминутно продължение всички мислеха, че мачът ще завърши наравно. Тогава дойде моментът на Милош Красич, който получи топката по десния фланг, преодоля Каванда и останал сам срещу вратаря успя да чукне топката в мрежата и да донесе много ценни три точки за Старата госпожа.