03.12.2010 09:30 - Резултати от срещите в Лига Европа

Резултати от всички мачове в Лига Европа image

Резултати от всички мачове в Лига Европа:

Група "L"

Рапид Виена – Порто - 1:3
ЦСКА София - Бешикташ - 1:2

Порто победи с 3:1 като гост Рапид Виена в групата на ЦСКА в Лига Европа. Срещата се игра при много тежък терен. В герой за Порто се превърна Радмел Фалкао, който отбеляза и трите гола за тима си. Почетното попадение за Рапид бе дело на Тримел, който се разписа в 39-та минута на мача. Крайният успех е четвърти за Порто и му утрежда убедителното лидерско място с 13 точки, докато Рапид отпада от турнира, оставайки с три. От борбата отпадна и българският ЦСКА.

Група "К"

Стяуа – Ливърпул 1:1
Утрехт – Наполи 3:3

Напред в Лига Европа продължава и английският гранд Ливърпул, който не се представи на особено високо ниво, но все пак измъкна равенство 1:1 срещу Стяуа и това бе напълно достатъчно. Голмайстори в днешния сблъсък бяха Йованович за Ливърпул в 19-та минута и Бонфем за Стяуа в 61-та.

Отборите на Утрехт и Наполи пък изиграха страхотен мач, завършвайки 3:3 и така италианците запазиха поне минимален шанс за продължаване на 1/16 финал.

Група "J"

Пари Сен Жермен  - ФК Севиля - 4:2
Борусия Дортмунд - Карпати Лвов - 3:0

Във Франция Пари Сен Жермен направи брилянтно представяне и вкара четири гола при победата си с 4:2 над Севиля. Така французите си осигуриха първото място в групата с 11 точки, следвани от Севиля с 9 и Борусия Дортмунд с 8. Последен в групата остава отборът на Карпати Лвов, който днес записа загуба с 0:3 от Бурисия Д и остана с 0 спечелени точки.

Група "F"

Палермо  - Спарта Прага - 2:2
ЦСКА Москва  - Лозана  - 5:1

ЦСКА Москва и Спарта Прага се класираха за следващата фаза на Лига Европа, след като руснаците записаха размазваща победа с 5:1 над Лозана, а Спарта стигна до равенство и 2:2 срещу Палермо. В класирането ЦСКА остава на първото място с 15 точки, следван от Спарта Прага с 8, Палермо с 4 и Лозана - с 1 точка.

Група "Е"

Шериф Тираспол - Алкмар  - 1:1
БАТЕ Борисов - Динамо Киев - 1:4

Динамо Киев разгроми добре познатия на Левски БАТЕ Борисов с 4:1 и събра 10 точки в група "Е" на Лига Европа. Въпреки тежката домакинска загуба, БАТЕ остава на второ място в класирането със същия точков актив като водачите от Украйна. В дъното на таблицата са Алкмаар и Шериф - и двата тима са с по 4 точки.

Група "D":

Виляреал - Динамо Загреб - 3:0
ПАОК  - ФК Брюж  - 1:1

Виляреал записа класически успех с 3:0 срещу Динамо Загреб и затвърди първото си място в група "D". Испанците имат крехка преднина от една точка на върха (9) пред втория ПАОК, който е с осем. Динамо Загреб остава със 7 точки, а в дъното е ФК Брюж - с 3 точки.

Тагове:   Лига,