05.12.2010 20:32 - Съндърланд надви "чуковете" и ги остави на дъното
Автор: stadion Категория: Спорт
Прочетен: 321 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Съндърланд победи Уест Хям с 1:0 като домакин в среща от 15-я кръг на английската Висша лига.

Така "черните котки" събраха 23 точки и се изкачиха до шестото място във временното класиране, докато "чуковете" остават в зоната на изпадащите.

в 34-а минута, когато Онуоха изведе с дълъг пас Гиан зад защитата на гостите. Нападателят овладя топката в пеналта на лондончани и с пас по земя намери връхлитащия Хендерсън, който с прецизен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Роб Грийн, който отчаяно плонжира, но нямаше как да хване удара.

Домакините можеха да вкарат и втори гол преди почивката, след като Асамоа Гиан пробва да прехвърли Грийн с добре насочен удар, но топката кацна на напречната греда и излезе в аут.

След почивката "черните котки" пак имаха инициативата, но не успяха да вкарат още попадения.

Тагове:   Съндърланд,   остави,   надви,