28.11.2010 20:51 - Според очакванията Вердер си взема мачът срещу Санкт Паули
Прочетен: 332 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 28.11.2010 20:53

Вердер с класика срещу Санкт Паули   Нед, 2010-11-28 18:41

Вердер (Бремен) най-после сложи край на несполуките си в последния месец и успя да победи Санкт Паули с 3:0 в мача си от 14-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин бременчани се спасиха от срама да приключат месец ноември без отбелязан гол и направиха по-поносима ужасяващата си голова разлика от месеца преди този мач - 0:15. Успехът прати Вердер на 11-о място, а Санкт Паули е 14-и.

Момчетата на треньора Томас Шааф започнаха вихрено мача след безмилостните критики от медии и фенове в последните дни. Така още в 52-ата секунда на мача Вердер вече беше напред в резултата с първия си гол за месеца. Клеменс Фритц изведе перфектно Уго Алмейда сам срещу вратаря на Санкт Паули Томас Кеслер и португалецът не сбърка за 1:0. Още в ответната атака гостите бяха на косъм да изравнят, но ударът с глава на Жералд Асамоа облиза напречната греда. В следващите минути само чудесните намеси на Кеслер спасиха Санкт Паули от ново попадение, след като стражът се намеси авторитетно срещу Пер Мертезакер и Марко Марин. В 20-ата минута все пак се стигна до второ попадение за бременчани. Фин Бартелс изпусна Марин при изпълнение на тъч, халфът моментално подаде към Алмейда и той от 12 метра беше безпощаден за 2:0. Точно както след първия гол, веднага след подновяването на играта Санкт Паули имаше страхотен шанс да намали, но от пет метра Бартелс отново нацели напречната греда.

Второто полувреме започна значително по-спокойно от първото. Вердер предостави инициативата на гостите, които обаче не знаеха какво да правят с топката и така и не можеха да стигнат до сериозни положения пред вратата на Тим Вийзе. Въпреки това в 63-ата минута Асамоа беше близо до намаляването на резултата, но Фритц изчисти от голлинията. Така се стигна до 64-ата минута и третия гол за бременчани. Алмейда получи перфектен диагонален пас от влезлия като резерва Саид Хюсеинович и без проблем оформи хеттрика си. Десет минути преди края героят за Вердер сам развали празника си и беше изгонен от рефера Феликс Брюх с директен червен картон заради удар без топка срещу Карлос Самбрано.

В последната минута на мача за много грубо нарушение срещу Торстен Фрингс беше изгонен и играчът на гостите Маркус Торандт, с което двата тима завършиха мача с по 10 души.

Тагове:   МАЧЪТ,   очакванията,