Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.12.2010 10:28 - След 26 години Флуминензе отново е шампион на Бразилия по футбол
Автор: stadion Категория: Спорт
Прочетен: 535 Коментари: 0 Гласове:
0

image © mediotiempo.com image
Флуминензе за втори път в своята история стана шампион на Бразилия по футбол, след като на собствен терен в Рио де Жанейро пред около 45 000 свои привърженици победи с 1:0 Гуарани , който вече бе изпаднал. Единственият гол в мача бе дело на нападателя Емерсон в 63-та минута.

"Много е трудно да се обясни всичко, каза голмайсторът Емерсон. Нашите запалянковци заслужават тази титла. Това са 26 години, не 26 месеца или 26 седмици, време е запалянковците на Флуминензе да празнуват след дълго чакане без радост".

През 1984 година Флуминензе стана за първи път шампион на Бразилия, а старши треньор на отбора бе Карлос Алберто Парейра.

Сега отборът стана шампион под ръководството на Муриси Рамальо, за когото това е четвърта шампионска титла като треньор през последните пет години след трите шампионски титли със Сао Пауло през 2006, 2007 и 2008 година.

Коринтианс и Крузейро също имаха шанс за титлата в последния кръг, но не успяха да стопят преднината от една точка на Флуминензе преди последния кръг. Коринтианс завърши 1:1като гост с Гояш, а Крузейро победи като домакин Палмейрас с 2:1.

Така шампион на Бразилия стана Флуминензе със 71 точки, следван от Крузейро с 69 точки, Коринтианс с 68 точки, Гремио с 63 точки, Атлетико Паранензе с 60 точки и Ботафого с 59 точки.

От първа дивизия изпадат Витория, Гуарани , Гояш и Гремио Пруденте.